Plecak Helikon Raider Pack – do EDC i na bushcraft.

Plecak Helikon Raider Pack   do EDC i na bushcraft. raider plecak helikon Raider firmy Helikon to nowy model plecaka, który bardzo dobrze sprawdzi się, jako plecak do codziennego używania (EDC), jak i plecak na wypady do lasu. Jedną z wielu zalet plecaka Helikon Raider Pack jest jego funkcjonalność i użyteczność. Projektanci Helikon’a zadbali aby plecak był praktyczny w użytkowaniu.

Plecak Helikon Raider – funkcjonalność przed wszystkim

Dostęp do wszystkich kieszeni plecak jest łatwy, szybki i wygodny. Komora główna zapinana na dwukierunkowy zamek (YKK) posiada panel velcro kompatybilny z Versatile Insert System®, dzięki któremu możemy dopinać dodatkowe „inserty”. W komorze głównej znajdziemy przedział (kieszeń) do przenoszenia np. bukłaka systemu hydracyjnego oraz siateczkową kieszeń zapinaną na suwak.

Raider wyposażony jest jeszcze w dwie podręczne, zapinane kieszenie. Na szczycie plecaka umieszczono kieszeń organizacyjną, która jest łatwo dostępna i pomieści drobne wyposażenie i nie wymaga otwierania głównej komory. Na froncie znajduje się miękko wyściełana kieszeń na okulary lub elektronikę.
Pojemność Raidera to 23 litry, czyli wystarczająco, jak na plecak EDC. W praktyce pojemność plecaka można zwiększyć o co najmniej kilka litrów. Po bokach plecaka umieszczono obszerne kieszenie, które z łatwością pomieszczą podręczny ekwipunek używany na wycieczkach np. buletlkę Nalgene 1L z kubkiem, ponczo, hamak, kurtkę przeciwdeszczową, kompaktowy aparat itd. Dostęp do kieszeni jest wygodny.

Praktyczny panel – Beaver tail

Dodatkowe litry zyskujemy dzięki wykorzystaniu klapy – panelu tzw. Beaver tail, pod który można schować np. kask rowerowy, wspinaczkowy lub inny nie tylko podręczny ekwipunek np. tarp – płachtę biwakową, kurtkę itp. Gdy plecak używany jest jako EDC i nie chcemy odpinać za każdym razem klamer od panelu, można go wygodnie zwinąć i zabezpieczyć.


System nośny plecaka jest wygodny – usztywnione plecy, szerokie profilowane szelki, pas biodrowy, który można schować, jeżeli nie używamy go. Zaletą Raidera jest pokrowiec przeciwdeszczowy, który znajduje się w specjalnej kieszeni na spodzie plecaka. Pokrowiec jest obszerny i pomieści nawet mocno wyładowany plecak.

Warto podkreślić, że plecak Helikon Raider Pack jest wykonany z bardzo dobrych materiałów i charakteryzuje się naprawdę wysoką jakością wykonania i wykończenia. Oryginalna Cordura, zamki YKK, klamry Woojin gwarantują długotrwałe użytkowanie.
Plecak Helikon Raider Pack to propozycja dla wszystkich, którzy szukają uniwersalnego plecaka zarówno do EDC, jak i wypadów na łono natury.

Plecak Helikon Raider Pack – do EDC i na bushcraft.
4.2 (84%) 10 votes

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *