Plecak Helikon Raider Pack – do EDC i na bushcraft.

helikon raider plecak baner - Plecak Helikon Raider Pack - do EDC i na bushcraft.Raider firmy Helikon to nowy model plecaka, który bardzo dobrze sprawdzi się, jako plecak do codziennego używania (EDC), jak i plecak na wypady do lasu. Jedną z wielu zalet plecaka Helikon Raider Pack jest jego funkcjonalność i użyteczność. Projektanci Helikon’a zadbali aby plecak był praktyczny w użytkowaniu.

Plecak Helikon Raider – funkcjonalność przed wszystkim

Dostęp do wszystkich kieszeni plecak jest łatwy, szybki i wygodny. Komora główna zapinana na dwukierunkowy zamek (YKK) posiada panel velcro kompatybilny z Versatile Insert System®, dzięki któremu możemy dopinać dodatkowe „inserty”. W komorze głównej znajdziemy przedział (kieszeń) do przenoszenia np. bukłaka systemu hydracyjnego oraz siateczkową kieszeń zapinaną na suwak.

Raider wyposażony jest jeszcze w dwie podręczne, zapinane kieszenie. Na szczycie plecaka umieszczono kieszeń organizacyjną, która jest łatwo dostępna i pomieści drobne wyposażenie i nie wymaga otwierania głównej komory. Na froncie znajduje się miękko wyściełana kieszeń na okulary lub elektronikę.
Pojemność Raidera to 23 litry, czyli wystarczająco, jak na plecak EDC. W praktyce pojemność plecaka można zwiększyć o co najmniej kilka litrów. Po bokach plecaka umieszczono obszerne kieszenie, które z łatwością pomieszczą podręczny ekwipunek używany na wycieczkach np. buletlkę Nalgene 1L z kubkiem, ponczo, hamak, kurtkę przeciwdeszczową, kompaktowy aparat itd. Dostęp do kieszeni jest wygodny.

Praktyczny panel – Beaver tail

Dodatkowe litry zyskujemy dzięki wykorzystaniu klapy – panelu tzw. Beaver tail, pod który można schować np. kask rowerowy, wspinaczkowy lub inny nie tylko podręczny ekwipunek np. tarp – płachtę biwakową, kurtkę itp. Gdy plecak używany jest jako EDC i nie chcemy odpinać za każdym razem klamer od panelu, można go wygodnie zwinąć i zabezpieczyć.

System nośny plecaka jest wygodny – usztywnione plecy, szerokie profilowane szelki, pas biodrowy, który można schować, jeżeli nie używamy go. Zaletą Raidera jest pokrowiec przeciwdeszczowy, który znajduje się w specjalnej kieszeni na spodzie plecaka. Pokrowiec jest obszerny i pomieści nawet mocno wyładowany plecak.

Warto podkreślić, że plecak Helikon Raider Pack jest wykonany z bardzo dobrych materiałów i charakteryzuje się naprawdę wysoką jakością wykonania i wykończenia. Oryginalna Cordura, zamki YKK, klamry Woojin gwarantują długotrwałe użytkowanie.
Plecak Helikon Raider Pack to propozycja dla wszystkich, którzy szukają uniwersalnego plecaka zarówno do EDC, jak i wypadów na łono natury.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Finn pisze:

    Bardzo fajny plecak. Budową i wyglądem (szczególnie z tą kieszenią zewnętrzną, przypinaną na troczki) przypomina rowerowy Moab z produktów Wolfskin’a, tylko pozbawiony przegrody na Camelback’a. Ale wygląda naprawdę solidnie i wcale nieprzesadnie “taktycznie”, co sprawia że rzeczywiście nadaje się również do miejskiego edc’owania. Czy posiada pas biodrowy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *