Kuchenka survivalowa z ociekacza. Jak zrobić?

kuchenka survivalowa z ociekacza - Kuchenka survivalowa z ociekacza. Jak zrobić? Prosta i praktyczna kuchenka turystyczna do samodzielnego wykonania. Nie jest to tym razem rozwiązanie zero kosztowe, jak w przypadku kuchenki z puszki, bo do zrobienia potrzebny jest ociekacz na sztućce, który można kupić już za kilka złotych w markecie np. IKEA.

Kuchenka turystyczna DIY – konstrukcja i użytkowanie

Ociekacz zrobiony jest z dość grubej, nierdzewnej blachy więc do jego przeróbki, niezbędne jest wykorzystanie narzędzi np. mini szlifierki. Średnica kuchenki gwarantuje jej stabilność ale jednocześnie powoduje, że ustawienie mniejszych naczyń np. półlitrowego kubka będzie wymagało rusztu, który możemy wykonać np. ze śledzi namiotowych. Fabrycznie wykonane otwory w ścianach kuchenki zapewniają dobry dostęp tlenu do paleniska. Kuchenka survivalowa z ociekacza spełnia swoją podstawową funkcję bardzo dobrze, choć pewną ułomnością jest na pewno kwestia transportu. Okopconą kuchenkę należy odpowiednio zabezpieczyć. Gabarytów takiej kuchenki nie traktuję, jako minus gdyż na czas transportu do środka można spakować np. część racji żywnościowej.

4.5/5 - (15 votes)

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

 1. Otto pisze:

  Jeśli chodzi o ruszt – w otwory idealnie pasują śruby M8. Wystarczy zabezpieczyć nakrętkami i mamy stabilny ruszt 🙂
  http://i.imgur.com/ffsFYTZ.png

 2. Jędrzje pisze:

  Chciałbym prosić o jakiś patent na zabezpieczenie okopconej kuchenki w plecaku. Reklamówka czy coś bardziej wymyślnego?

 3. Michał pisze:

  Super patent Mam pytanie od jakiego kubka jest patelnia na ociekaczu?

 4. Michał pisze:

  dlaczego nie zrobić kuchenki do góry dnem?
  wtedy mamy gotowy rudzt z otworami.

 1. 2014/10/27

  […] jak łatwo zrobić praktyczną kuchenkę survivalową na paliwo stałe z puszki po kawie lub ociekacza na sztućce. Tym razem zaprezentuję, jak zrobić palnik turystyczny z aluminiowej puszki, czyli […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *