Siekiera Hultafors. Na bushcraft i do domu.

siekiera hultafors - Siekiera Hultafors. Na bushcraft i do domu.

Tradycja, wytrzymałość, jakość i niezawodność to cechy, które pasują do siekier Hultafors. Dzięki tym zaletom siekiera Hultafors weszła na stałe do bushcraftowych kanonów. Hultafors oferuje klasyczne siekiery, które doskonale sprawdzą się zarówno w pracach obozowych, przydomowych oraz przy wycince, jak również typowe siekiery do łupania drewna lub prac ciesielskich. Wszystkie siekiery są wykonywane tymi samymi tradycyjnymi i niezawodnymi metodami.

Siekiera Hultafors

Szwedzka firma Hultafors produkuje siekiery według tradycyjnych metod od ponad trzech stuleci. Siekiery są ręcznie odkuwane z wysokiej jakości stali węglowej. Dzięki odkuwaniu zwiększa się gęstość stali i tym samym jej twardość i wytrzymałość. Siekiery Hultafors długo trzymają ostrość i trudno tępią się nawet przy pracy w twardym drewnie. Ostrze siekiery przed osadzeniem jest piaskowane i specjalnie lakierowane, a na każdej siekierze są bite oraz malowane oznaczenia producenta. Po osadzeniu na drewnianym trzonku, siekiery są wstępnie ostrzone. Dzięki ręcznemu wykańczaniu każda siekiera ma swój indywidualny, niepowtarzalny klimat.

Ostrze siekiery Hultafors jest osadzone na trzonku wykonanym z drewna hikory. Drewno jest selekcjonowane i posiada specjalną strukturę, która powoduje, że trzonek jest wyjątkowo odporny na złamanie. Osadzone ostrze każdej siekiery Hultafors jest podwójnie zabezpieczone: drewnianym klinem oraz stalową tuleją. Przed osadzeniem, trzonek siekiery jest zaimpregnowany olejem lnianym, dzięki czemu zyskuje odporność na działanie wilgoci oraz zabrudzenia. W trzonku siekiery znajduje się otwór do zamontowania pętli mocującej np. z rzemienia.

Zastosowanie

Hultafors posiada w ofercie siekiery przeznaczone do konkretnych zastosowań np. klasyczne, rozłupujące, ciesielskie, myśliwskie. Największą popularnością cieszą się siekiery o uniwersalnym charakterze, które dzięki różnym wagom ostrza doskonale sprawdzają się zarówno w lekkich biwakowych pracach, jaki i przy ciężkiej wycince drzew. Siekiery Hultafors są doskonale wyważone co gwarantuje wysoką ergonomię pracy.

Toporek Hultafors (H 008 SV Hatchet) to średniej nieduża siekierka o wadze 800 g i długości 44 cm. Siekiera idealnie nadaje się do leśnego ekwipunku. Rozmiar siekiery umożliwia jej schowanie lub przytroczenie nawet do małego plecaka na jednodniowe wyprawy. Toporek posiada skórzany pokrowiec chroniący przed uszkodzeniem zarówno ostrze siekiery, jaki i inny ekwipunek w czasie transportu. Siekierka idealnie nadaje się do wszelkich prac związanych z przygotowaniem obozowiska, biwaku itp.

Siekiera Hultafors HY 10 to klasyczna siekiera o wadze 1,2 kg i długości 70 cm. Siekiera uniwersalna, która doskonale sprawdza się przy wycince, a także bardziej wymagających pracach obozowych. Idealna w roli podstawowej siekiery do lasu, domu i ogrodu.

Siekiera rozłupująca Hultafors KLY RA o wadze 1,5 kg i długości 75 cm to siekiera o specjalnej konstrukcji zarówno ostrza, jak i rękojeści, przeznaczona do łupania nawet bardzo dużych pni drewna. Specjalna, klinowa konstrukcja ostrza oraz długi, prosty i pogrubiony trzonek gwarantują skuteczność przy rozłupywaniu nawet najtwardszych pniaków np. dębu. Idealna do domu z kominkiem 😉

Akcesoria ręcznie robione do siekiery Hultafors

Ręcznie wykonane przez skórzane akcesoria do siekier Hultafors nadają im niepowtarzalny charakter oraz poprawiają ich użyteczność. Uchwyt do mocowania siekiery zapewnia łatwy transport oraz usprawnia prace wykonywane siekierką, która zawsze znajduje się pod ręką. Ochraniacz na trzonek siekiery osłania najbardziej narażoną na uszkodzenia część trzonka oraz nadaje siekierze indywidualny wygląd. Zapinany na napy, ręcznie szyty pokrowiec na ostrze zabezpiecza ostrze siekiery w czasie przechowywania oraz transportu.

3.5/5 - (14 votes)

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. 2015/09/05

    […] Firma Hultafors oferuje wytwarzane przez siebie siekiery w dwóch liniach produktowych: podstawowej oraz Classic. Siekiery podstawowe to narzędzia do wykorzystywanie w pracy, domu czy podczas […]

  2. 2016/07/15

    […] Firma Hultafors oferuje wytwarzane przez siebie siekiery w dwóch liniach produktowych: podstawowej oraz Classic. Siekiery podstawowe to narzędzia do wykorzystywanie w pracy, domu czy podczas […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *