Idealna siekiera na Bushcraft. Siekiera Hultafors Classic.

Idealna siekiera na Bushcraft. Siekiera Hultafors Classic. siekiera hultafors hultafors classic hultafors bushcraft Siekiera Hultafors to klasyka wśród narzędzi do bushcraftu. Produkowane według tradycyjnej, sprawdzonej technologii, od pokoleń wykorzystywane przez szwedzkich drwali nie bez powodu zagościły na stałe w wyposażeniu miłośników bushcraftu, wypraw, czy bytowania na łonie natury.

Jak produkowana jest siekiera Hultafors?

Wszystkie siekiery Hultafors są wytwarzane według sposobu prawie niezmienionego od ponad 300 lat. Ręcznie kute z twardej węglowej stali, selektywnie hartowane i osadzane na drewnianym trzonku z selekcjonowanego hikorowego drewna. Siekiery Hulatfors po osadzeniu na trzonku zabezpieczane są podwójnym klinem, a następnie tradycyjnie impregnowane w kąpieli z oleju lnianego. Wszystkie głownie siekier Hultafors posiadają tradycyjne, bite oznakowania. Firma Hultafors oferuje wytwarzane przez siebie siekiery w dwóch liniach produktowych: podstawowej oraz Classic. Siekiery podstawowe to narzędzia do wykorzystywanie w pracy, domu czy podczas rekreacji. Dostępne są tutaj siekiery do wycinek, siekiery rozłupujące oraz toporek.

Siekiery Hultafors Classic

Linia Hultafors Classic to produkty dla wymagających użytkowników. Siekiery trekkingowe, myśliwskie oraz ciesielskie charakteryzują się tradycyjnym kształtem głowni oraz najwyższym stopniem wykończenia. Głownie siekier Classic są ostrzone, a następnie polerowane, dzięki czemu dostajemy narzędzie o finalnym, najwyższym stopniu ostrości. Siekiery Hultafors Classic są lakierowane na czarno oraz posiadają charakterystyczne dla linii Classic oznakowania na głowni oraz trzonku.
Siekiery Hultafors Classic są idealnie wyważone. Trzonki siekier są bardzo dobrze wyprofilowane i doskonale leżą w dłoni. Praca siekierami Hultafors Classic jest wygodna i ergonomiczna.

Dodatkowo, każda z siekier Hultafors Classic wyposażona jest w skórzany pokrowiec wykonany z grubej, bydlęcej skóry. Pokrowiec skóry zabezpiecza doskonale ostrze siekiery na czas transportu. W przypadku siekierek trekkingowych pokrowiec wyposażono dodatkowo w szlufki umożliwiające przymocowanie siekierki bezpośrednio do pasa. Siekierki trekkingowe Hultafors Classic pakowane są w specjalne kartonowe pudełka, dzięki czemu doskonale nadają się na klimatyczny prezent.

Siekiera trekkingowa Hultafors Classic Mini

Tradycyjna, mała, jednoręczna siekierka trekkingowa z głownią o wadze 500 g i trzonkiem o długości 23,5 cm. Siekierka idealnie nadaje się do „precyzyjnych” prac w drewnie dlatego chętnie wykorzystywana jest przez rzeźbiarzy. Toporek sprawdzi się w podstawowych ale niezbyt ciężkich prac obozowych oraz domowych. Przygotowanie drewna na ognisko, narzędzi do obozowiska to idealne zadania dla tej siekierki. Skórzany pokrowiec z grubej skóry na wyposażeniu.

Siekiera trakkingowa Hultafors Classic

Średniej wielkości toporek z głownią o wadze 500 g i trzonkiem o długości 37,5 cm. Idealna siekierka do wszelkich bushcraftowo – survivalowych prac. Idealna na wyprawy, biwak oraz do domu. Dzięki specjalnie dobranym rozmiarom z łatwością zmieści się zarówno w ekwipunku na jeden, jak i na wiele dni. Skórzany pokrowiec z grubej skóry na wyposażeniu.

Siekiera myśliwska Hultafors Hunting Classic

Spora siekiera z głownią o wadze 850 g oraz trzonkiem o długości 50 cm. Siekiera ze względu na specjalnie przygotowany obuch (pozbawiony ostrych krawędzi) doskonale sprawdza się podczas skórowanie zwierzyny. Rozmiar siekiery sprawie, że może służyć, jako podstawowa siekiera do celów wyprawowych. Poradzi sobie dobrze z wycinką, rąbaniem oraz ze wszelkimi pracami obozowymi. Skórzany pokrowiec z grubej skóry na wyposażeniu.

Siekiery Hultafors Classic to propozycja dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują od swojego narzędzia najwyższej jakości oraz dopasowania do bardziej precyzyjnych i specyficznych wymagań.

Idealna siekiera na Bushcraft. Siekiera Hultafors Classic.
4.9 (97.5%) 8 vote[s]

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. Nie-na-temat pisze:

    Nie lepiej kupić składaną piłę ? Lżejsze to, poręczniejsze, szybciej pochłania drewno. Po co dźwigać takie ustrojstwo jak siekiera?

    • Marcin pisze:

      piłką tylko utniesz drewno i to max co zrobisz… siekiera ma sporo zastosowań np. jako ostrze zamiast noża przy ostrzeniu patyków, można rąbać pod różnym kątem nachylenia, może służyć jako łom do podważenia czegoś, można użyć jej jako młotka do wbijania czegoś, służyć do wykopania dziury rąbiąc przy tym korzenie w ziemi, i oczywiście do samoobrony 🙂 wolałbym spać z siekierką gdzies w dziczy pod poduszką niż składaną piłką…. tak więc siekiera bije na głowę . a te 0.5kg wiecej w ekwipunku nie zaszkodzi ,, w trakcie wypijesz wode lub cos zjesz i juz masa plecaka spada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *