All in 1 – multitool, który przyda się na wyprawie bushcraftowej

All in one – marzenie każdego survivalowca, bushcraftowca i poszukiwacza przygód, który udaje się do lasu na kilkudniową wyprawę. Czym jest ten magiczny dodatek? To nic innego jak wielofunkcyjne narzędzie – multitool np. Leatherman, dzięki któremu rozbijemy obozowisko, przygotujemy posłanie, rozpalimy ogień, opatrzymy ranę, skonsumujemy posiłek, a nawet będzie mieć możliwość walki z potencjalnym zagrożeniem. Chociaż opis doskonale pasuje do takich elementów wyposażenia, jak popularne i niezbędne zestawy survivalowe, to w tym momencie raczej chodzi nam o multitoole.

Które z nich będą przydatne podczas bushcraftu, a jakie staną się jedynie zbędnym balastem w naszym plecaku, zajmując niezbędne miejsce? Zastanowimy się nad tym wspólnie w dalszej części tekstu, do którego serdecznie Was wszystkich zapraszamy!

Profesjonalny multitool Leatherman i 20 funkcji przydatnych w lesie

Oczywiście można kupić asortyment w niskiej cenie oferujący jeszcze więcej opcji, jednak warto zastanowić się, czy jego jakość spełni wszystkie nasze oczekiwania – zazwyczaj koszt zakupu idzie w parze z zadowoleniem. Jeśli stawiasz na popularne i profesjonalne marki, do których należą m.in. takie produkty jak multitool Leatherman Supertool 300, nie musisz się raczej przejmować, gdyż to najwyższa półka. Nie będziemy wymieniać jego funkcji, ponieważ zajęłoby to więcej niż połowa tekstu. Zachęcamy wszystkich do samodzielnego zapoznania się z tym asortymentem i jego ofertą – my dodamy tylko, że jest to niemal nieśmiertelny produkt.

Jest to jednak drogi produkt, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że większość początkujących miłośników survivalu woli zrezygnować z zakupu – często licząc, że nie wydarzy się nic, co będzie wymagać od nich użycia takich narzędzi. Niestety, jeśli coś może okazać się potrzebne i tego nie zabierzecie, to najprawdopodobniej będzie to jedynym rozwiązaniem do rozwiązania problemów. Na taką sytuację możemy zaproponować dużo tańszą alternatywę z trochę innymi funkcjonalnościami – mały multitool FIXR – Multi Tool – TU200B – True Utility.pol pl SporKnife Niezbednik TU201 True Utility 3339 2 300x300 - All in 1 - multitool, który przyda się na wyprawie bushcraftowej

Dla naprawdę oszczędnych osób, które swój budżet wolą przeznaczyć na inne akcesoria i gadżety, dobrym wyborem może być podstawowa karta survivalowa, która zmieści się po prostu w portfelu.

Posiłek nie musi być problemem

Cała magia wyjazdu survivalowego zaczyna się przy ognisku, podczas przygotowania posiłku. Jednak konsumpcja sprawia pewne problemy, ponieważ zabranie jednocześnie łyżki, widelca i noża oddzielnie jest nie tylko niewygodne, ale także można wszystko zgubić.pol pl FIXR Multi Tool TU200B True Utility 3360 4 300x300 - All in 1 - multitool, który przyda się na wyprawie bushcraftowej

SporKnife – Niezbędnik – TU201 – True Utility jest rozwiązaniem tego problemu, dlatego warto zainteresować się tym narzędziem. Produkt został wykonany przez znaną brytyjską firmę True Utility, dlatego wymagający użytkownicy nie muszą obawiać się o zaawansowanie konstrukcji i satysfakcję z wyboru. Niezbędnik wyprodukowany został ze stali nierdzewnej i wyposażony w zabezpieczenie Frame Lock – dzięki temu gwarantuje on niewielki rozmiar i bezpieczeństwo podczas transportu.

Czy na bushcraft to nie za dużo?

Bushcraft to ekstremalny survival, który sprowadza się do najbardziej prowizorycznych narzędzi i kreatywnych rozwiązań. Czy więc multitoole nie są zbyt zaawansowane w takim miejscu? Wiele osób może tak pomyśleć, jednak należy pamiętać o tym, że wyprawa ma być przyjemnością i ucieczką od technologii – czasem warto ułatwić niektóre czynności, zwłaszcza jeśli mogą one przełożyć się na naszą wyprawę – jedzenie z pewnością do nich należy.

5/5 - (2 votes)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *