Nie tylko pokrowiec na butelkę Condor H2O Pouch. Recenzja.

condor h2o pouch - Nie tylko pokrowiec na butelkę Condor H2O Pouch. Recenzja.

Pokrowiec na butelkę H2O Pouch firmy Condor Outdoor to ładownica dedykowana do przenoszenia pojemnika na wodę ale z powodzeniem możemy go wykorzystać także do przenoszenia innego ekwipunku np. sprzętu fotograficznego, prowiantu itp. Pokrowiec jest wyposażony w dwie klamerki (d-ring) umożliwiające podpięcie pasa na ramię i przenoszenie ładownicy jak torbę. W ten sposób ładownicę „Condor H2O Pouch” możemy wykorzystywać jako chlebak, podręczną torbę na krótkie wycieczki do lasu itp. W alternatywnym wykorzystaniu tej ładownicy pomagają troki montażowe oraz liczne taśmy w sytemie Molle, dzięki którym możemy łatwo przyczepić dodatkowe kieszenie np. organizer EDC i stworzyć praktyczny zestaw wycieczkowy.

Rzut oka na pokrowiec Condor H2O Pouch

Pokrowiec na butelkę uszyty jest bardzo wytrzymałego materiału Poliestr 1000D i dostępna jest w bogatej kolorystyce m.in. olivdrab, tan, czerń oraz w kamuflaże A-TACS AU oraz Multicam. Ściany pokrowca są wykładane grubym, miękkim materiałem izolacyjnym, który stanowi nie tylko dodatkową barierę termiczną lecz także zapewnia przenoszonym przedmiotom większą odporność na uderzenia. Ładownica obszyta jest poziomymi taśmami montażowymi zgodnymi z systemem Molle. W tylnej części umieszczone są na stałe dwa troki montażowe zapinane na zatrzaski. Troki umożliwiają przyczepienie pokrowca do plecak lub pasa (taktycznego).  Ładownica posiada dwie zapinane na zamek kieszenie: główną oraz frontową. W klapie komory głównej umieszczono dodatkowo kryty przepust do wyprowadzenia rurki sytemu hydratacyjnego.

Pojemność pokrowca na butelkę

Komora główna ładownicy jest dość pojemna. Z łatwością zmieści się w niej standardowa litrowa butelka Nalgene wpuszczona w kubek np. stalowy GSI Glacier. Po zapakowaniu butelki oraz kubka w kieszeni pozostaje jeszcze luz po bokach, co możemy wykorzystać do spakowania np. noża, sztućców, sporka itp. Ponadto, do zagospodarowania pozostanie jeszcze wolna przestrzeń pod zamykaną na zamek klapą. Z łatwością zmieścimy tam np. szwedzki składany kubek.

Na froncie ładownicy znajduje się zapinana na zamek kieszeń podręczna. W kieszeni tej można zmieścić ekwipunek EDC (latarkę, scyzoryk, multitool, notes, długopis, zapalniczkę, krzesiwo), palnik spirytusowy wraz z zapasem paliw, kuchenkę na paliwu stałe typu „Esbit” lub składaną kuchenkę biwakową.

Condor H2O Pouch w praktyce

Na bazie ładownicy Condor H2O Pouch możemy stworzyć zestaw wycieczkowy na krótkie wypady np. do lasu. W zależności od upodobań do ładownicy można przytroczyć dodatkowe kieszenie i ekwipunek np. kieszeń uniwersalną, organizer EDC, podręczną apteczkę (wykorzystałem kieszeń na gadżety Condora),  nóż Mora, składaną piłę Laplander itd. Możliwości konfiguracyjne możemy dodatkowo zwiększyć przeplatając przez taśmy kawałek „shock cord-u”. Dzięki temu rozwiązaniu zyskamy jeszcze jedną możliwość wygodnego przenoszenia lekkiego podręcznego ekwipunku np. rękawiczki, czapka, płachta biwakowa itp.

Pokrowiec na butelkę Condor H2O Pouch. Parametry

Materiał  Poliester 1000D
Kolor  ATACS AU
Wymiar komory głównej   254×102 mm
Wymiar przedniej kieszeni   165x102x25 mm
Głębokość  38 mm
Waga  235 g
4.2/5 - (5 votes)

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. Jacek pisze:

    Czy wejdzie tam manierka militarna, brytyjska, amerykańska czy podobna z kubkiem? Czy tylko węższa od nich jak wzmiankowana Nalgene

  1. 2015/02/01

    […] taktyczną kieszeń biodrową polskiej firmy Baribal. Oczywiście można do tego wykorzystać inną kieszeń,  organizer, torbę czy mały plecak.  Osobiście lubię mieć swobodne plecy, szczególnie w lecie, dlatego […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *