Praktyczny zestaw wyprawowy. Kubek GSI Glacier i butelka Nalgene Everyday.

IMG 0910 - Praktyczny zestaw wyprawowy. Kubek GSI Glacier i butelka Nalgene Everyday.Jednymi z podstawowych składników ekwipunku turystycznego są butelka (pojemnik) do przenoszenia wody oraz garnuszek (menażka, kubek) do podgrzewania, przygotowywania i spożywania posiłków. Uniwersalnym, praktycznym i jednocześnie minimalistycznym rozwiązaniem w tym zakresie jest zestaw składający się z butelki Nalgene Everyday oraz stalowego kubka GSI Glacier.

To właśnie miłośnicy wędrówek, wypraw i biwakowania docenili wysoką jakość, trwałość oraz praktyczność obydwu naczyń tworząc z nich zestaw biwakowy. Duże znaczenie odgrywa w tym zestawieniu kompatybilność tj. butelka Nalgene idealnie mieści się w kubku GSI Glacier, dzięki czemu w czasie transportu nie tracimy dodatkowego, cennego miejsca w plecaku.

Butelka Nalgene Everyday Widemouth 1L – Zalety

 • Butelka Nalgene wykonana jest z materiału Tritanu, który jest trwały, twardy, odporny na uderzenia i zniszczenie. Tritan jest wolny od substancji szkodliwych (BPA free)
 • Grube i wytrzymałe ściany butelki.
 • W butelce można transportować płyny o temperaturze od -40°C do 100°C
 • Butelka nie chłonie zapachów. Woda przenoszona w butelce nie będzie pachniała wcześniej przygotowaną w butelce np. zupką instant
 • Butelkę można myć w zmywarce
 • Szeroki wlew w butelce Nalgene Everyday Widemouth umożliwia łatwe mycie butelki oraz zwiększa uniwersalność samego naczynia. Butelkę Nalgene można używać to przygotowania gorących porcji np. żywności liofizowanej lub wykorzystywać, jako pojemnik do zbierania runa leśnego. Zastosowań alternatywnych jest bardzo dużo.
 • Szczelna nakrętka przymocowana do butelki, dzięki czemu nie musisz martwić się o ej zgubienie. Kto raz zgubił „korek” od bidonu na pewno doceni tę zaletę.

Kubek GSI Glacier Stainless Cup – Zalety

 • Wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej
 • Kubek GSI Glacier może służyć do spożywania napojów oraz jako garnuszek do przygotowywania gorących potraw
 • Wytrzymały i jednocześnie lekki
 • Pojemność 0,5 L oraz 0,7 L w wersji LARGE (nowość).
 • Składane uchwyty, dzięki którym kubek nie zajmuje dodatkowego miejsca i go łatwo spakować np. do pokrowca na bidon lub kieszeni bocznej w plecaku. Uchwyt doskonale sprawdza się podczas używania kubka na wolnym ogniu, nie rozgrzewa się nadmiernie.
 • Możliwość używania na kuchenkach na paliwo stałe, palnikach gazowych, jak i bezpośrednio na ognisku

Wykorzystanie butelki Nalgene i kubka GSI Glacier w praktyce

Kubek i butelkę testujemy od dwóch lat. Butelka Nalgene jest niesamowicie wytrzymała i odporna na używanie. Mimo intensywnego używania w różnych warunkach zachowała praktycznie nie zmieniony wygląd oraz właściwości. Kubek GSI Glacier używany był do gotowania wody oraz podgrzewana posiłków na wszystkich rodzajach kuchenek oraz na otwartym ogniu. Sprawdził się doskonale. Sami zobaczcie.

4.8/5 - (12 votes)

3 komentarze

 1. Aga pisze:

  Fajne butelki wydają się idealne do zabrania na biwakjednak tylko zastanawia mnie ten Tritan czy jest on w pełni ekologiczny (bo niby jest BPA Free ale to jednak tworzywo sztuczne tak?)

 2. Poszukiwacz sprzetu pisze:

  Kubek prosty. Ciekawe czy jest wersja z pokrywką by szybciej się gotowało wodę i ucho by powiesić nad ogniem?

 3. Pim pisze:

  Pasująca pokrywka, to np. aluminiowa (mała) pokrywka do czajnika Trangii do kupna na ich stronie internetowej (w częściach zapasowych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *