Torby, plecaki, nerki – w co zapakować się na kilkudniową wyprawę ?

Pierwszy obóz przetrwania jest w pewnym sensie przełożeniem teoretycznych informacji, na praktyczne doświadczenia, które zdobywane są podczas walki ze swoimi słabościami w dziczy. Często można mieć problemy z odpowiednim wyborem bagażu i dostosowaniem go do trudnych warunków, w których będziecie mieszkać przez kilka kolejnych dni.

Wybór w sklepach jest ogromny, a zdanie na temat akcesoriów i wyposażenia jest podzielone, więc warto zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądać Wasza sytuacja – w końcu plecak turystyczny, czy chociażby torba taktyczna, mogą bardzo istotnie wpłynąć na komfort całej wyprawy.pol pl Kieszen boczna Wisport Sparrow II Black 3245 4 300x293 - Torby, plecaki, nerki - w co zapakować się na kilkudniową wyprawę ?

Plecak, czyli podstawa na piesze wycieczki

Niezależnie od tego, czy wybieracie się na survivalowy obóz przetrwania, czy wysokogórską wyprawę w celu podbijania szczytów, w każdym wypadku plecak turystyczny powinien stanowić podstawę wybranego asortymentu. Warto wziąć pod uwagę, że zaawansowany sprzęt trekkingowy, militarny i produkty dostosowane do potrzeb miłośników dzikiej przyrody, można bez problemu personalizować – dokupując dodatkowe elementy, np. takie jak dodatkowa kieszeń boczna Wisport Sparrow II w cenie 67 zł.

Warto wspomnieć, że ten pozornie tani element wyposażenia, jest w stanie zwiększyć pojemność bagażu o 5L! Czy to dużo? Biorąc pod uwagę umiejętności pakowania zaawansowanych survivalowców, to stosując dwie takie kieszenie, potrafią oni zabrać ze sobą wszystko, co pozwoli im na maksymalną poprawę komfortu – pakowanie jest trudną sztuką, lecz z każdym kolejnym wyjazdem będzie ono mniej problematyczne.

Torby taktyczne i EDC – czy jest sens?

pol pl Torba Essential Kitbag Bushcraft Line Helikon Coyote Brown 3452 4 222x300 - Torby, plecaki, nerki - w co zapakować się na kilkudniową wyprawę ?

Osoby miłujące się w survivalu raczej nie skorzystają z pojemności takich toreb. Produkty typu torba Wombat Mk2 od firmy Helikon, służą do podróżowania turystycznego i transportowania codziennego wyposażenia w miejskim zgiełku, dodając jedynie militarnego klimatu.

Warto zauważyć, że w tej kategorii znajdują się również takie modele jak torba Essential Kitbag – Bushcraft Line, która została dostosowana do potrzeb najbardziej wymagającej grupy survivalowców – mowa oczywiście o bushcraftowcach, którzy zabierają na swoje wyprawy minimalną ilość asortymentu, by poznać wszystkie najbardziej prowizoryczne metody przetrwania. Jeśli jest to jedynie jedna noc wśród dzikiej natury i nie ma konieczności zabierania ze sobą dużej ilości odzieży, to taka torba będzie idealnym rozwiązaniem, gdyż plecak po prostu jest zbyt duży.

Nerki, czyli coś do miasta i w teren

Osoby niezwiązane z przetrwaniem w trudnych i ekstremalnych warunkach, nie zrozumieją naprawdę, jak istotnym wyposażeniem podczas trekkingu jest nerka.

Załóżmy prostą sytuację. Idziemy przez 5-6 godzin z ciężkim plecakiem, a nagle pojawia się potrzeba skorzystania z noża lub ktoś skaleczył się w rękę i należy zabezpieczyć jego otarcie plastrem. Ściągnięcie plecaka i znalezienie wyposażenia między innymi elementami, zajmie nie tylko dużo czasu, ale również będzie ogromnym wysiłkiem fizycznym – żeby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na survivalowców, ile potrzebują energii, by ściągnąć lub założyć taki bagaż. Wykorzystując profesjonalne i pojemne nerki taktyczne, np. Helikon Bandicoot z możliwością personalizacji, użytkownicy mogą wygodnie posegregować asortyment, który cały czas znajduje się pod ręką.

Na sam koniec warto doposażyć swój bagaż w wodoodporne worki, pokrowce na plecaki, które zabezpieczą wszystko przed opadami atmosferycznymi – przemoczone ubrania i obuwie to nic przyjemnego.

4.5/5 - (4 votes)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *