Składana piła survivalowa Laplander. Test.

pila survivalowa laplander bahco 6 - Składana piła survivalowa Laplander. Test.

Składana piła Laplander Bahco powinna znaleźć się w ekwipunku każdego, komu nie obce są takie tematy jak survival lub bushcraft. O jakości tej piły niech świadczą fakty: piła produkowana od ponad 20 lat, jest na wyposażeniu brytyjskich wojsk specjalnych SAS i na oficjalnej liście wyposarzenia NATO, takiej piłki używa znany w świecie survivalowy ekspert Ray Mears.

Piła survivalowa

Jak piła Laplander sprawdza się w terenie? Piłę używam od kilku miesięcy i daje radę na wyprawach, biwakach itp. Piła jest poręczna, lekka i przede wszystkim bardzo skuteczna. Po złożeniu zmieści się z łatwością w każdym plecaku. Piła posiada blokadę ostrza, która chroni piłę przed przypadkowym otwarciem, a po rozłożeniu piły zapobiega zamknięciu. Rękojeść piły jest podgumowana, co doskonale sprawdza się w czasie cięcia. nawet spocona dłoń nie przesuwa się po rękojeści.

Ostrze piły (185 mm) jest dość sztywne i zabezpieczone przed korozją. Hartowane zęby (7 zębów na cal)  zapewniają szybkie cięcie różnych materiałów np. drewna, kości czy tworzyw sztucznych. Piła doskonale radzi sobie z przecinaniem nawet  grubych gałęzi, co możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Pokrowiec na piłę

Piła jest sprzedawana bez pokrowca ale zachęcam do samodzielnego wykonania kieszenie na własnego Laplandera. Swój pokrowiec z systemem mocowania typu molle uszyłem z cordury w kolorze ranger green. W sieci można znaleźć także przykłady pokrowców skórzanych. Polecam.

Szybki test w terenie

4.5/5 - (15 votes)

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. Paweł pisze:

  HEj! Faktycznie – test piły Laplander imponuje! Szybkie cięcie.
  Pokrycie powłoką zabezpieczającą przed rdzą daje też chyba lepszy
  poślizg ostrzu. Słynny Ray Mears jej używa – a to jest argument!

 2. piotr pisze:

  Najlepsza piła ręczna w swojej klasie !!!

 3. Mech pisze:

  Ja mam taką z castoramy za 19,90 i daje radę już piąty rok.

 4. Pim pisze:

  Używam tej piły od 3 lat. Jest zabierana na wypady zimą, wyjazdy z dzieckiem, więc “regularnie z niską intensywnością”. Często “jest” w plecaku . Wolę składaną piłę od siekiery. Widziałem efekty nieumiejętnego obchodzenia się z nią i dlatego taki “składak” jest bardzo dobrym wyborem. Polecam.

 1. 2015/01/30

  […] EDC, podręczną apteczkę (wykorzystałem kieszeń na gadżety Condora),  nóż Mora, składaną piłę Laplander itd. Możliwości konfiguracyjne możemy dodatkowo zwiększyć przeplatając przez taśmy kawałek […]

 2. 2015/09/10

  […] nadaje się do szybkiego przecinania nawet bardzo grubych świeżych i suchych konarów.  Recenzja piły Bahco Laplander oraz film prezentujący możliwości piły Bahco […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *