Helikon Bushcraft Satchel – Torba bushcratowa na wycieczki nie tylko do lasu.

helikon bushcraft satchel baner - Helikon Bushcraft Satchel - Torba bushcratowa na wycieczki nie tylko do lasu.

Torba Bushcraft Satchel firmy Helikon to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią praktyczne rozwiązani w wyposażeniu outdoorowym. Helikon Bushcraft Satchel posiada wszystkie niezbędne cechy, które ułatwiają wygodne pakowanie, przenoszenie i używanie wycieczkowego ekwipunku. Torbę można wykorzystywać m.in. na “szybkie” wypady do lasu bez obawy, że czegoś nie uda się nam spakować. Torba jest pojemna i pomieści praktycznie wszystko, co jest niezbędne na jednodniowej eskapadzie.

Torba Helikon Bushcraft Satchel sprawdzi się także doskonale już w czasie obozowania, campingu lub EDC. Niska waga, mała objętość po skompresowaniu i pakowność sprawiają, że torbę można mieć zawsze pod ręką i w razie potrzeby szybko i wygodnie spakować, przetransportować i wypakować niezbędne rzeczy do/z obozowiska, domu, campingu, miejsca pracy itp.

Przemyślana, praktyczna i w końcu bardzo udana konstrukcja torby to zasługa ekspertów z Survivaltech, którzy zaprojektowali tę torbę dla firmy Helikon Tex. Używając torby widać i czuć, że została zrobiona w sposób przemyślany, tak aby maksymalnie ułatwić i umilić 🙂 użytkowanie. Nie jest to torba typu “messenger bag”, która posiada masę kieszonek, usztywniane ścianki, panele molle, rzepy, wiele taśm itp. Używając Bushcraft Satchel szybko przekonacie się, że torba posiada to co niezbędne i więcej udogodnień nie będzie wam potrzeba.

Helikon Bushcraft Satchel wewnątrz

Torba dostępna jest wielu wariantach kolorystycznych (olive, adaptive green, coyot, czarna i szara) i uszyta jest z wytrzymałego nylonu 500. Bushcraft Satchel posiada dwie kieszenie główne zapinane na sprawdzone zamki YKK – kieszeń frontową przeznaczona na podręczne rzeczy np. rękawice, mapę itp. oraz komorę główną. Wewnątrz głównej komory znajdziemy dwie boczne otwarte kieszenie ze ściągaczami. Kieszenie te dedykowane są do przenoszenia butelek, manierek z wodą, choć można je oczywiście wykorzystać do innego organizowania ekwipunku. Do tych kieszeni swobodnie mieści się litrowa butelka Nalgene wraz z kubkiem GSI, ponczo lub hamak Lesovik lub DD Camping. W przedziale głównym znajduje się również zapinana na zamek kieszeń siateczkowa – idealna na wszelkie inne drobiazgi np. krzesiwo, kompas, latarkę, apteczkę itp. Po spakowaniu wspomnianych powyżej rzeczy w komorze głównej pozostaje nadal dużo miejsca, które możemy wykorzystać na spakowanie prowiantu, docieplenia itp.

Helikon Bushcraft Satchel na zewnątrz

To co nie chcemy lub nie możemy spakować do środka z łatwością zmieścimy na zewnątrz torby. Torba posiada po bokach i na spodzie obszycia z taśmy zgodne z systemem Molle, dzięki czemu cześć podręcznego ekwipunku możemy przytroczyć na zewnątrz. Torba Helikon Bushcraft Satchel posiada po bokach po dwie kieszenie funkcyjne, z których jedna jest przelotowa. To jest doskonałe rozwiązanie do przenoszenia podręcznych narzędzi bushcraftowych np. noża bushcraftowego, piły czy toporka. Przenoszenie narzędzi w ten sposób jest wygodne, dostęp do nich jest łatwy i szybki. Po kilku miesiącach używania możemy stwierdzić, że jest to kolejny duży plus tej torby. Szeroki pas nośny torby oraz przedłużone boki torby gwarantują wygodne i stabilne przenoszenie nawet mocno obciążonej torby. Dzięki klamrze zatrzaskowej w razie potrzeby możemy szybko wypiąć torbę.

Ekwipunek, który pakowaliśmy przeważnie do torby Helikon Bushcraft Satchel i używaliśmy w trakcie jednodniowych wypraw do lasu w ostatnich kilku miesiącach.

torba helikon bushcraft satchel recenzja 17 - Helikon Bushcraft Satchel - Torba bushcratowa na wycieczki nie tylko do lasu.

a w torbie zawsze był luz 🙂

5/5 - (4 votes)

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Paweł pisze:

  Chyba jednak z cordury…?

 2. Sharg pisze:

  Witam,

  Testowaliśmy podobne torby zawieszane na ramię. Na piesze krótkie wypady do lasu jest idealna ale nie sprawdza się gdy trzeba przedzierać się przez gęsty las czy zarośla. W tych wypadkach przewagę ma klasyczny plecak.

  Pozdrawiam

 3. Engrave pisze:

  pomieści wszystko co trzeba, tylko ja chyba jednak preferuję plecak i obciążenie równomierne 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *